Helatorstaina ajetussa Satakunnan ajossa Tarmon ikinuori, hivenen italialaista huippupyöräilijää muistuttava, Samuli Hautamäki sijoittui kolmannen kategorian toiseksi. Samuli pesi loppukirissä mm. Lotta Lepistön isän Jyrki Lepistön.
Kategoria 3 |
| 1. | 109 | PIHKOLUOMA Mika | Rauman Seudun Pyöräilijät | 2:51:38 | |
| 2. | 105 | HAUTAMÄKI Samuli | Kälviän Tarmo | +4 | |
| 3. | 107 | KAUNISTO Pekka | Porin Tarmo | +4 | |
| 4. | 108 | LEPISTÖ Jyrki | Porin Tarmo | +4 | |
| 5. | 110 | MARKKANEN Marko | Turun Urheiluliitto | +12:05 | |
| 6. | 102 | MIKOLA Tomi | Idrottsklubben -32 | +12:05 | |
| 7. | 104 | ERONEN Marko | Koiviston Isku | +52:08 | |
Elitessä Timo Pesola oli 24.
|
M-Elite |
| 1. | 42 | PIETIKÄINEN Sauli | TWD-Länken rf | 3:53:13 | |
| 2. | 7 | MAKOGON Vlad | Gamlakarleby Idrottsförening | +53 | |
| 3. | 3 | HIETALA Juhana | Cycle Club Helsinki | +53 | |
| 4. | 19 | NISKAKANGAS Heikki | Idrottsklubben -32 | +59 | |
| 5. | 39 | SIMOLA Mika | Turun Urheiluliitto | +2:46 | |
| 6. | 18 | LARSEN Trond | Idrottsklubben -32 | +5:31 | |
| 7. | 15 | KANTOLA Ville | Idrottsklubben -32 | +5:31 | |
| 8. | 41 | PELTONEN Ukko | TWD-Länken rf | +5:32 | |
| 9. | 29 | HUJANEN Jani | Motion Finland | +5:32 | |
| 10. | 44 | VAINIONPÄÄ Oskari | TWD-Länken rf | +5:32 | |
| 11. | 43 | TASKINEN Julius | TWD-Länken rf | +5:32 | |
| 12. | 38 | SEPPÄ Lauri | Turun Urheiluliitto | +5:37 | |
| 13. | 14 | UUSIPERHE Jesse | Gamlakarleby Idrottsförening | +5:42 | |
| 14. | 9 | MANNINEN Matti | Gamlakarleby Idrottsförening | +5:42 | |
| 15. | 35 | AURA Sami | Turun Urheiluliitto | +6:03 | |
| - 1 LAP | 2 | GRÖNDAHL Eero | Cycle Club Helsinki | | |
| - 1 LAP | 4 | LOUKKOLA Joni | Cycle Club Helsinki | | |
| - 1 LAP | 8 | MALVINIEMI Arttu | Gamlakarleby Idrottsförening | | |
| - 1 LAP | 11 | MATTSSON Petter | Gamlakarleby Idrottsförening | | |
| - 1 LAP | 13 | PIKKARAINEN Timo | Gamlakarleby Idrottsförening | | |
| - 1 LAP | 16 | KOSKELAINEN Jussi | Idrottsklubben -32 | | |
| - 1 LAP | 17 | KUUSISTO Ari | Idrottsklubben -32 | | |
| - 1 LAP | 20 | TANNINEN Tero | Idrottsklubben -32 | | |
| - 1 LAP | 21 | YLÖNEN Tommi | Idrottsklubben -32 | | |
| - 1 LAP | 23 | VAINIONPÄÄ Arto | Jurvan Voima | | |
| - 1 LAP | 24 | VARALA Janne | Jurvan Voima | | |
| - 1 LAP | 26 | HOLMA Kari | Koiviston Isku | | |
| - 1 LAP | 28 | PESOLA Timo | Kälviän Tarmo | | |
| - 1 LAP | 30 | BACKLUND Kenneth | Nykarleby Cykelclub | | |
| - 1 LAP | 31 | MANSIKKASALO Roope | Porvoon Akilles | | |
| - 1 LAP | 36 | EKFROS Petri | Turun Urheiluliitto
|