Kälviän Tarmo uudella johtokunnalla uuteen vuoteen 2022
SeuraJulkaistu: 02.01.2022 00.00

Kälviän Tarmo uudella johtokunnalla uuteen vuoteen 2022

Kälviän Tarmon johtokunta uudistui hiukan joulukuun puolivälissä pidetyssä vuosikokouksessa.

Seuran uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Masa Siirilä, sihteerinä jatkaa Mikko Nikkilä ja varapuheenjohtajana aloittaa Patrik Vähähyyppä. Johtokunnan muut jäsenet ovat Risto Nissilä, Susanna Ahokangas, Hannu Pernu, Meeri Koittola ja Jari Isosalo.

Seuran ohjelmassa olevat lajit ovat jalkapallo, pyöräily, salibandy, yleisurheilu, ammunta, hiihto ja triathlon.

Seuran jäsenmaksu vuodelle 2022 on 15€/henkilö ja sen voi maksaa joko seuran etusivun kautta linkistä tai se peritään suurimmalta osalta joukkueista suoraan.

Uusi johtokunta on asettanut vuoden 2022 tärkeimmäksi tavoitteeksi seuran talouden ja toimintaedellytysten turvaamisen tilanteessa, jossa tapahtumia on jouduttu perumaan ja supistamaan, jolloin niistä saatavat tulot ovat vähentyneet.

Johtokunta toivottaa menestyksekästä vuotta 2022 kaikille!