Kokkola-lehden Juoksucupissa Tarmolaismenestystä
10.5.2018 20:25 Uutiset / Pääsivusto

Tarmon juoksuvoima jatkuu

Kokkola - lehden maastojuoksucupin 3. Osakilpailun paras seura oli Kälviän tarmo. Sarjojensa voittoon ylsivät Sointu Heikkilä ja Luka Kykyri 10-vuotiaissa, Oskari Nissilä M16-sarjassa sekä Päivi Knutar Naisten sarjassa. Kilpailusarja huipentuu viikon päästä 16.5 Köykärin maastoissa.

Tulokset :

Kokkola-lehti juoksucup 2018

LOPPUTULOKSET/ KÄLVIÄ8.5.2018

T7v 750m

1) Riina HeikkiläLoVe3:38
2) Emma BergdahlGIF3:43
3) Elsi HerleviLoVe3:52
4) Ella TörmänenKT4:00
5) Frida NybergIF Åsarna4:02
6) Venla KurtenIF Åsarna4:08
7) Enni KurtenIF Åsarna4:12
8) Sara SilvennoinenKokkola4:17
9) Maija NymanIF Åsarna6:15
10) Neea HerleviLoVe6:19
11) Alma JukkolaLoVe7:21

P7v 750m

1) Eemeli JukkolaLoVe3:06
2) Jyri HeikkiläKT3:13
3) Axel LaurenIF Åsarna3:19
4) Topias KeltamäkiKV3:29
5) Elmer SandbackaIF Åsarna3:31
6) Robin KnutarKV3:33
7) Viljami RuokojaKT3:34
8) Evert SandbackaIF Åsarna3:38
9) Aarre KykyriKT3:40
10) Cevin ÅkerlundGIF3:52
11) Elis HäggblomGIF3:54
12) Niilo VanhamäkiKT3:55
13) Veikko VanhamäkiKT4:13

T10v 1,5km

1) Sointu HeikkiläKT5.56
2) Joanna SilvennoinenKokkola5.57
3) Sara HaikaraKT6:08
4) Melida HakalaGIF6:08
5) Ellen NybergIF Åsarna6:19
6) Inka KähköläKokkola 6:27
7) Sanni RuokojaKT6:32
8) Izabelle ViitasaloIF Åsarna6:33
9) Mette IsosaloKT6:34
10) Vilma HaikaraKT6:38
11) Tinja PajunpääLoVe6:54
12) Iina HerleviLoVe7:09
13) Ilona PaavolaLoVe7:14
14) Noomi HäggblomGIF7:18
15) Aino VuolleKT8:20
16) Helmiina SiiriläKT8:26
17) Silja PulkkinenIF Åsarna8:40
18) Sanni SuomuKokkola8:54
19) Carina SpetsIF Åsarna 10:00

P10v 1,5km

1) Luka KykyriKT5:19
2) Elias ÅkerlundGIF5:31
3) Philip ÅkerlundGIF5:41
4) Aron ÅkerlundGIF5:46
5) Tuomas PirkolaKT5:54
6) Evert BiskopGIF6:01
7) Niko PajunpääKT6:07
8) Anton KykyriKT6:12
9) Alexis KankkonenKT6:20
10) Viljami TörmänenKT6:21
11) Eero TörmänenKT6:32
12) Herman SandbackaIF Åsarna6:33
13) William LerbackaGIF6:35
14) Jimi SilvennoinenKokkola6:49
15) Elias KykyriKT7:07
16) Niilo VuolleKT7:18
17) Aapo VanhamäkiKT7:24
18) Leevi NissiläLoVe7:25
19) Tobias BjörkGIF7:43
20) Cevin SpetsIF Åsarna8:20

T13v 2,2km

1) Wilma NybergIF Åsarna8:16
2) Assi HakalaHU8:18
3) Tessa PajunpääLoVe9:05
4) Tuulia PaavolaLoVe9:10
5) Angelina LaurenIF Åsarna9:17
6) Sanni HeikkiläKT9:20
7) Senja HeikkiläKT9:20
8) Vilma KnutarKV9:31
9) Sofia BjörkGIF 10:05
10) Ella ErikssonGIF 11:03
11) Oona HerleviLoVe 11:21
12) Carolina SpetsIF Åsarna 13:14

P13v 2,2km

1) Elmo JukkolaLoVe8:07
2) Hannes PirkolaKT8:30
3) Veeti RuokojaKT8:32
4) Benjamin BjörkGIF8:44
5) Eetu PuurulaKT8:46
6) Henri JunkkilaKT9:12

N16v 2,9km

1) Elina PaavolaLoVe11:31

M16v 2,9km

1) Oskari NissiläKT10:43
2) Lucas Hansen IF Åsarna10:46
3) Kasper DjupsundGBK11:25

N 3,6km

1) Päivi KnutarKT13:13
2) Jenny PulkkinenIF Åsarna16:23
3) Enni HopeavuoriToholampi16:59

M 3,6km

1) Mikael BergdahlGIF10:56
2) Konsta PuutioYRe11:05
3) Pekka KarppanenKokkola 12:06
4) Jari MäkeläKT12:08
5) Petri KykyriKT12:09
6) Ilkka MinkkinenOulu13:42
7) Marcus NybergKruunupyy16:59


   
Lisää uutisia
Yleisurheilu
«  Joulukuu   »
Kategoriat